خانه / گردشگری / بندرعباس؛ عروس خلیج فارس
اینستا گرام سایت آتلانتیک

بندرعباس؛ عروس خلیج فارس

جاهای_دیدنی_گردشگری دریایی جنوب کشور

بندرعباس، شهری است که گرمای خورشیدش بر دل های اهالی این شهر نشست تا به خونگرمی، مهربانی و مهمان نوازی شهره شوند. بندرعباس بزرگترین شهر بندری ایران، مرکز استان هرمزگان، شهری است در جنوب کشور در امتداد ساحل خلیج همیشگی فارس که با طلوع خورشید صبحگاهی اش نقشی بی بدیل بر آبی دریایش می زند تا لبخندی درخشان را در امتداد سواحلش تا غروب به نظاره بنشینیم و با ساز و آوازهای محلی اش رقص موج های آبی را که نشان از تداوم زندگی است را بخاطر بسپاریم.

مساحت اين شهر حدود ۱۶۷ کیلومترمربع و ارتفاع آن از سطح دريا فقط ۱۰ متر می باشد. آمار جمعیتی شهر بندرعباس براساس سال ۱۳۹۵به ۴۹۰ هزار نفر رسیده و این در حالی است که از لحاظ تراکم جمعیتی حدود ۲۹۳۵ نفر را در هر کیلومتر مربع جای داده است و با توجه به چنین اطلاعاتی این شهر نیازمند سطحی عالی از مدیریت شهری می باشد.

بندر عباس شهر ساحلی ایران

بندر جرون، بندر کامارااو، کامبارائو، سالمونت و هورمیرزاد نام های گذشته این بندر هستند؛ اما آخرین نام‌ بندرعباس، بندر گُمبُرون (گامبرون) بود، درست در سال ۱۶۲۲ میلادی (۱۰۲۳هجری قمری)، سپاهیان شاه‌عباس با فرماندهی سردار ایرانی امام‌قلی‌خان توانستند پرتغالی‌ها را در جنوب کشور شکست دهند و به افتخار این پیروزی گمبرون به بندرعباس تغییرنام یافت تا توجه این شاه ایرانی بیش از پیش به توسعه و رونق این منطقه جلب شود. امروزه مقدار بسیار زیادی از جابه‌جایی کالاها از طریق بنادر شهید رجایی و باهنر به‌ عنوان نقطه اتکا و نبض اقتصادی، بازرگانی و صنعتی کشور صورت می‌گیرد تا بر اهمیت استراتژیک این شهر بندری بیش از پیش افزوده شود.

از ساحل جذابش که بگذریم، مکان های تفریحی و گردشی بندرعباس به حدی زیاد هست که شاید دلیلی باشد تا این شهر بندری را به عنوان مقصد سفرمان انتخاب کنیم. اگر بخاطر آب ‌و‌هوای شرجی و گرمش به دنبال زمانی مناسب تر برای سفر و تفریح به این شهر بندری می گردید نیمه دوم سال منتهی به ماه فروردین بهترین زمان برای ساختن خاطره ای خوش است.

آتلانتیک راهنمای گردشگری شما می شود تا جای جای سرزمین عزیزمان ایران را به شما هموطنان عزیز معرفی نماید؛ پیشاپیش سفر خوبی را برای شما آرزومند است.

با ما همراه باشید تا با بندرعباس، یکی از مقاصد گردشگری دریایی، جنوب کشور بیش از پیش آشنا شوید…

درباره ی میلاد بیت اللهی

همچنین ببینید

گردشگري آتلانتيک-در طبیعت سرسبز گیلان روستایی بسیار زیبا و ییلاقی به نام داماش قرار گرفته است، داماش یکی از روستاهای شهر جیرنده، از توابع بخش عمارلو، شهرستان رودبار است که در 48 کیلومتری جنوب شرقی رودبار و در 130 کیلومتری رشت و در ارتفاع حدود 1750 متری از سطح دریا قرار گرفته است.

داماش- گنجينه سوسن چلچراغ

در طبیعت سرسبز گیلان روستایی بسیار زیبا و ییلاقی به نام داماش قرار گرفته است، داماش یکی از روستاهای شهر جیرنده، از توابع بخش عمارلو، شهرستان رودبار است که...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *