خانه / گوناگون / جهت یابی با لانه هدهد و سنجاب
اینستا گرام سایت آتلانتیک

جهت یابی با لانه هدهد و سنجاب

آموزش جهت یابی با لانه سنجاب و هدهد، سایت آموزشی آتلانتیک

هدهد(شانه به سر) پرنده ای است کوچک و با تاجی بر سر، لانه خود را با جستجو کردن در شکاف دیوار و یا تنه درختان و حتی لانه دارکوب ها که بی استفاده است، آماده می کند، جالب است بدانید که تا قبل از اینکه جوجه هایش به دنیا آیند، همواره ماده ای از این پرنده در لانه و اطراف آن ترشح می شود تا با ایجاد بویی بد، مانع از حضور میکروب ها و جانورانی می شود، که بخواهند به لانه اش نزدیک شوند و یا به تخم هایش آسیبی برسانند.

آموزش جهت یابی با لانه سنجاب و هدهد، سایت آموزشی آتلانتیک

سنجاب ها نیز یکی دیگر از موجوداتی هستند که به حفظ طبیعت کمک می کنند، آن ها با چال کردن دانه هایی همچون بلوط و… در زیر خاک به تداوم جنگل ها کمک می کنند، آن ها لانه های خود را بر روی بلند ترین شاخه های درختان و یا درون حفره های موجود در درختان که برخی توسط دارکوب ها آماده شده اند برپا می کنند.

آموزش جهت یابی با لانه سنجاب و شانه به سر، سایت آموزشی آتلانتیک

سنجاب ها جدال سختی با دارکوب ها دارند و برای بدست آوردن لانه آن ها ممکن است به جوجه های دارکوب آسیب بزنند. یکی از تصاویری که این جدال را بین سنجاب ماده و دارکوب ماده نشان می دهد در باغ فلوریدا و به صورت اتفاقی توسط هوارد رید ۶۳ ساله گرفته شده است، که در نهایت سنجاب پیروز این میدان می شود.

آموزش جهت یابی با لانه سنجاب و دارکوب، سایت آموزشی آتلانتیک

شانه به سر و سنجاب از جمله حیواناتی هستند که از لانه دارکوب ها استفاده می نمایند و آن ها هم، همانند دارکوب ها نیاز به استفاده از نور خورشید دارند، از این رو اگر با لانه آن ها برخورد کردید، شما را به سمت شرق هدایت می کنند.

درباره ی میلاد بیت اللهی

همچنین ببینید

Fentanyl(Fentanil or Duragesic or Fentora or Sublimaze) معرفي داروي ضد درد فنتانیل - سايت اموزشي اتلانتيک - داروشناسي

معرفي داروي ضد درد فنتانیل – Fentanyl

در این سری از آموزش ها سعی داریم تا شما را با دانش داروشناسی و …

2 دیدگاه

  1. کرونا را شکست میدهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *