خانه / گوناگون / جهت‌یابی به کمک مورچه ها

جهت‌یابی به کمک مورچه ها

 آموزش جهت یابی با لانه مورچه ها

یکی از روش هایی که می تواند به شما در طبیعت کمک کند تا جهت خود را پیدا نمایید، استفاده از لانه های مورچه ها است. مورچه ها برای وسعت قلمرو خود در زیر زمین مجبور هستند تا خاک را به بیرون و به دور لانه خود بریزند. حال سوال این است به چه روشی این کار توسط مورچه ها در نیم کره شمالی انجام می شود؟

 آموزش جهت یابی با لانه مورچه ها

اگر به ورودی لانه مورچه ها دقت نمایید، متوجه خواهید شد انباشت خاک در یک سمت بیشتر از سمت های دیگر است و معمولا به سمت شرق و متمایل به جنوب است، دلیلی که برای این کار وجود دارد، این می باشد که بتوانند در طول روز سایه بیشتری داشته باشد و محیط داخلی لانه کمتر گرم شود و از طرفی نیز با وزیدن باد شمال در امان هستند و خاک های کمتری به داخل لانه باز می گردد.

آموزش جهت یابی با لانه مورچه ها

البته این روش تقریبی است، پس زمانی که انباشت بیشتر خاک را دیدید آن سمت شرق است و اگر دست راست خود را به آن سمت بگیرید، آن گاه سمت دیگر غرب، روبرو شمال و پشت سر جنوب می شود.

سوال) آیا این روش در نیم کره جنوبی هم صادق است؟

جواب: بله، اما برعکس این روش برای پیدا کردن جهت ها باید اقدام نمایید.

درباره ی میلاد بیت اللهی

همچنین ببینید

داروشناسي آتلانتيک -معرفي داروي ضد افسردگی بوپروپیون – Bupropion

معرفي داروي ضد افسردگی بوپروپیون – Bupropion

در این سری از آموزش ها سعی داریم تا شما را با دانش داروشناسی و فرهنگ استفاده صحیح و به موقع از داروها آشنا نماییم، لذا در این آموزش قصد داریم تا با داروی " بوپروپیون " بیش از پیش آشنا شویم، با آتلانتیک همراه شوید...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *